Mistrzostwa Śląska w Damskim Siodle, ZT i ZR w SK Arabka

Data: 18.10.2014

 W dniu 18.10.2014 w naszej stadninie odbyły się drugie Mistrzostwa Śląska w Damskim Siodle, Zawody Regionalne i Zawody Towarzyskie w ujeżdżeniu. Na szczęście tym razem dopisała pogoda co zawsze ma ogromne znaczenie.
 

Mistrzynią Śląska została Pani Ewa Okrutniak na koniu Golden Dancer - zdobyła złoty medal, puchar i szarfę dla swojego konia.
I V-ce Mistrzynią Śląska została Eliza Mardyło na koniu Wrotycz - zdobyła srebrny medal i puchar.
II V-ce Mistrzynią Śląska została Magdalena Kost-Kaczmarczyk na koniu Wrotycz - zdobyła brązowy medal i puchar.
 

Konkurs Elegancji wygrała w tym roku Ewa Okrutniak na koniu Golden Dancer, drugie miejsce zajęła Eliza Mardyło na koniu Wrotycz.
 

W konkursie Historycznym wzięła udział Eliza Mardyło na Koniu El-Zachra. Muszę dodać, że Eliza w tym roku była najmłodszą zawodniczką Mistrzostw Europy Koni Arabskich w Janowie Podlaskim zdobywając puchar w damskim siodle.
 

Bardzo barwnym konkursem był przejazd Dowolny - nie można było oderwać oczu od pięknie ubranych dziewczynek i osób towarzyszących, a napisane teksty wzbudzały dodatkowe emocje.

Nasze uczestniczki wszystkie zajęły pierwsze miejsca: Róża Bachr, Aniela Bachr, Kinga Abelec Janiszewska, Maria Knap. Mam nadzieję, że te ciepłe spojrzenia naszych najmłodszych zawodniczek zostaną długo nam w pamięci, a wspaniała przygoda w ich życiu pozwoli na kontynuację tej przepięknej dyscypliny.
 

Dziękuję Sędziom Panu Leszkowi Mazurkiewiczowi, Pani Małgorzacie Abelec, Pani Agnieszce Helbik-Kuśmierz za ciężką pracę, która wiąże się z dość trudną oceną konkursów w damskim siodle.

Dziękujemy i gratulujemy zawodniczkom oraz życzymy dalszych sukcesów.
 

Odbyły się także Zawody Regionalne, w konkursie L-4 pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Helbik-Kuśmierz na koniu Artemida.
W konkursie P-3 pierwsze miejsce zajęła Anna Stebel na koniu Lopez.
W konkursie P-4 pierwsze miejsce zajęła Anna Stebel na koniu Lopez.
W konkursie C-3 Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Helbik-Kuśmierz na koniu Cotrosca. Drugie miejsce zajęła Sylwia Kotula na koniu Medal.
W konkursie CC-1 pierwsze miejsce zajęła Sylwia Kotula na koniu Medal.
 

W Zawodach Towarzyskich w konkursie L-4 pierwsze miejsce zajęła Pani Julia Górka na koniu Jasna. Drugie miejsce zajęła Pani Bożena Lemieszonek na koniu Drahma. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Golbe na koniu Matrix. Czwarte miejsce Pani Justyna Mikołajczyk na koniu Feniks. Piąte miejsce Pani Eliza Mardyło na koniu Altar.

W konkursie P-3 pierwsze miejsce zajęła Pani Ewa Okrutniak na koniu Golden Dancer. Drugie miejsce Pani Justyna Mikołajczyk na koniu Feniks. Trzecie miejsce Pani Bożena Lemieszonek na koniu Drahma.
 

Swoja obecnością zaszczyciła nas Stadnina Padok- dzięki temu odbyły się konkursy drużynowe I b.

Pierwsze miejsce zajął Pan Bartosz Kabaciński na koni Alians. Drugie miejsce zajęła Pani Monika Kloska i Pan Karol Bobola na koniu Opus. Po raz drugi w naszych zawodach gościła stajnia Padok - to dla nas ogromny zaszczyt, a wkład pracy zawodników i opiekunów jest bardzo duży- są dla nas wzorem do naśladowania.
 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów - bez Was nie byłoby to możliwe.

Dziękujemy Zawodnikom i serdecznie gratulujemy.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, zawsze nas wspiera na każdych zawodach sklep Amigo.

Opiekunami naszymi od lat jest OSP w Dziećkowicach i nie ma takich słów, którymi można wyrazić słowami wdzięczność - to jednostka zawsze gotowa do pomocy dla wszystkich ludzi - serdecznie dziękujemy.
 

Celina Nierodkiewicz