Mistrzostwa Europy Koni Arabskich Janów Podlaski 2014

Data: 20.07.2014

Brąz Mistrzostw Europy Koni Arabskich dla Agnieszki Helbik–Kuśmierz

Puchar i flo dla Elizy Mardyło.

W dniach 18.07.2014 – 20.07.2014 odbyły się Mistrzostwa Europy Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. W Mistrzostwach startowało 61 koni w różnych dyscyplinach. Z naszej stadniny startowały dwie zawodniczki: Agnieszka Helbik-Kuśmierz na koniu El–Jad i koniu Piaff oraz Eliza Mardyło na koniu El-Zachra.

Po raz pierwszy Agnieszka startowała na czołowym ogierze Piaff ze stadniny koni w Janowie Podlaskim. Na przygotowanie się do startu na koniu Piaff miała dwa dni. W konkurencji ujeżdżenia w damskim siodle para ta zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy koni arabskich. Polska zdobyła łącznie 3 medale z czego jeden przypadł Agnieszce i został w naszej stadninie.

Eliza Mardyło– najmłodsza zawodniczka Mistrzostw Europy, bardzo dzielna, bardzo odważna. Zdobyła w pierwszym dniu na koniu El-Zachra w konkurencji Class 11A.Native Costume (CB level C), Warm Up 6. miejsce i otrzymała flo. Otrzymała też puchar i dwie nagrody rzeczowe za udział w konkursie w Damskim Siodle. Jedna z nagród jest ogromnie sympatyczna (drewniany konik). Nasza Eliza w pięknych strojach wyglądała jak księżniczka z bajki.

Gratuluję serdecznie takich sukcesów Agnieszce i Elizie.